Avlanma Hobisi

olta

Ülkemiz genelinde erkek kesim avlanma hobisini çok sevmektedir. Ülkemizin coğrafi konumu avlanma alanını genişletmektedir. Bir çok insan geçimini av yaparak geçirmektedir. Meslek dışında avlanmayı hobi olarak da yapanlar vardır. Karada havalı tüfek ile denizde olta takımı ile avlanma hobisini yapan çok fazladır. Ülkemizin 3 tarafı denizlerle çevrili olduğu için denizlerde balık avlama çok yaygındır. Kimi insan olta takımını alıp bir günlüğüne zevk için balık tutmaktadır.

İyi bir balık tutmak ve iyi bir  gün geçirmek istiyorsanız balık avı için gereken malzemeler önceden tedarik edilmelidir. Bu malzemeleri alırken kaliteli ve kullanışlı olduğuna dikkat edilmelidir. Alınan olta takımları veya herhangi bir av malzemesinin çok yönlü özelliklerinin olması size avantaj sağlayacaktır. 

Ülkemizde Balık Avı 

Ülkemiz coğrafyası balıkçılık için çok uygun bir yerdir. Kuzey güney ve batı kısımlarımızın deniz olması balık çeşitliliğinin artmasını sağlamaktadır. Ülkemizde balıkçılık sektörü için av malzemeleri üretimi yaygındır. Balıkçılık hobisi olanların çok olması av malzeme ihtiyacının çok olması demektir. Balıkçılık için üretilen malzemeler genelde olta takım ve setleri şeklinde olmaktadır. Bu setler hakkında bu siteden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Ülkemizde özellikle Karadeniz bölgesi  balık avı için çok uygun ortamı içinde barındırmaktadır. Karadeniz deki bu sektör artık kendini balıkçılık olarak almıştır. Burada çoğu insan denizde balık avlayarak geçimini sağlamaktadır. Bu yüzden Karadeniz bölgesinde av malzemeleri satışı çok fazla görülmektedir. Buralarda kaliteli av malzemesi bulmak daha kolaydır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir