Diş Beyazlatma

Günlük hayatta dış faktörlerden dolayı dişlerimiz zarar görebilmektedir. Akla ilk gelen implant yöntemi ile dişler tek tek yerine gelirken ve biz eski gülüşümüze kavuşurken bazen de dişlerimizde eksik olmasa bile tüketilen ürünlerden dolayı da dişlerde koyuluk ve kararmalar yaşanabilir.. Dişlerin renklerindeki farklılıklar ile beraber de daha uyumlu ve güzel bir gülüş elde edebileceğimiz diş beyazlatma yöntemi de son zamanlarda sık kullanılan yöntemlerden haline gelmiştir.

Gün içerisinde çok fazla çay, kahve gibi gıdalar tüketiyorsanız ya da sigara içen biriyseniz haliyle dişlerinizde bir takım sararmalar ya da solmalar, renk değişimleri görülecektir. Diş estetiği gereken durumları incelemek için buraya tıklayınız. Diş estetiği açısından  bu tarz renk değişimlerine cerrahi olarak beyazlatma işlemi kullanılan renk değişimlerinde beyazlatma işlemi hekimin önce kullandığı yaygın işlemlerden birisidir.

Dişlerin koyulaşmasına sebep olan Preparat adı verilen o yapının dişlere uygulanması ile koyulaşmasının engellenmesidir. Porselen diş tekniği ile yerine geri getirilen dişler ile diğer dişler arasında tonsal fark olmasın diye de beyazlatma işlemi yapılabilir üstelik diş beyazlatmanın dişlere bir zararı yoktur. Diş yapısındaki koyulaşmasının derecesine göre birkaç seans sürebilmektedir. Kişideki dişlerin yapısı yaşa ve renk tonundaki farklılığa göre 2 ya da 3 tona kadar daha da diş beyaz rengini açma işlemi uygulanabilir. Ayrıca kişi bu seanslara gidip gelme süreçlerinde evden uygulayabileceği ufak tekniklerle de beyazlatma işlemini kendi de gerçekleştirip bu süreci hızlandırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir