Excel’de Tik İşareti (✓) Sembolü Nasıl Eklenir?

et işareti nasıl yapılır

Bir tik işareti işareti ve bir onay kutusu biraz benzer görünse de, bu ikisi Excel’de eklenip kullanılabildiğinden çok farklıdır. Onay işareti, hücreye ekleyebileceğiniz bir semboldür (tıpkı yazdığınız herhangi bir metin gibi). Bu, hücreyi kopyaladığınızda, onay işaretini de kopyaladığınız ve hücreyi sildiğinizde de onay işaretini sildiğiniz anlamına gelir.

Normal metinlerde olduğu gibi, rengi ve yazı tipi boyutunu değiştirerek biçimlendirebilirsiniz. Öte yandan bir onay kutusu, çalışma sayfasının üstünde duran bir nesnedir. Yani bir hücrenin üzerine bir onay kutusu yerleştirdiğinizde, hücrenin bir parçası değildir, üzerindeki bir nesnedir. Bu, hücreyi silerseniz, onay kutusunun silinmeyebileceği anlamına gelir.

Ayrıca, bir onay kutusu seçebilir ve çalışma sayfasındaki herhangi bir yere (hücreye bağlı olmadığı için) sürükleyebilirsiniz. Etkileşimli raporlarda ve gösterge panolarında kullanılan onay kutularını görebilirsiniz; onay işareti ise raporun bir parçası olarak eklemek isteyebileceğiniz bir simgedir.

Bir et işareti ya da onay işareti, hücredeki bir semboldür ve bir onay kutusu, hücrelerin üzerine yerleştirilmiş bir nesnedir. Excel’de bir onay işareti simgesi eklemek için kullanabileceğiniz bir kaç yol vardır. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Excel’de Onay İşareti Simgesi Ekleme

En kolay olan yöntem onay İşaretini kopyalama ve yapıştırmadır. Bunu yapmak için, onay işaretini kopyalayın ve kopyalamak istediğiniz hücreye gidin. Şimdi hücreye çift tıklayın veya F2 tuşuna basın. Bu sizi düzenleme moduna götürür. Basitçe onay işaretini yapıştırın (Control + V). Excel’de onay işaretine sahip olduğunuzda, kopyalayıp istediğiniz kadar yapıştırabilirsiniz.

Onay işaretini birkaç yere yapıştırmak istediğinizde bu yöntem uygundur. Bu, manuel olarak yapılmasını gerektirdiğinden, ölçütlere göre yüzlerce veya binlerce hücre için onay işareti koymanız gereken büyük raporlar için uygun değildir. Böyle bir durumda, bir formül kullanmak daha iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir