Solar Inverter Seçme

Merkezi inverterler en eski ve en yaygın güneş su ısıtma sistemleri tipleridir. Bu inverterler ayrıca sert iklimlerde iyi çalıştığı ve çevre bilimcileri tarafından araştırıldığı için en güvenilir seçenektir. En ucuz seçenek için dize çeviricileri seçebilirsiniz.

Dize çeviriciler, bir grup küçük panelleri birbirine bağlayan ve böylece işlevlerini yerine getiren daha yeni bir merkezi çevirici biçimidir. Ayrıca genellikle merkezi invertörlerden ve en uygun bütçeli invertör seçiminden daha ucuzdurlar. Yaylı çeviriciler en iyi şekilde düz çatılı evlerde çalışır.

Farklı Alanlara Göre Farklı İnverter Seçimi

Güç optimize edicilerine ve mikro invertörlere kıyasla, tel invertörler daha eski bir teknolojidir. Panelinizi kısmi gölgede kullanmak istiyorsanız, güç optimize edicileri satın alın. Bu tip solar invertör solar ısıtıcı içine gömülüdür ve ısıtıcıların gölgeli yerlerde çalışmalarına yardımcı olur.

Eviniz, aralarında kısmi gölge süreleriyle 6-8 saat doğrudan güneş ışığı alıyorsa, güç optimize edicilerini seçebilirsiniz. Tüm güneş panelleri gibi, güç optimize edicileri sürekli bulutlu olan ortamlarda çalışmayacaktır. Solar sistemlerden yararlanarak enerji üretmek istiyorsanız bulunduğunuz bölgenin yeterli güneş ışığı aldığından emin olmalısınız.

Uzun süreli kullanım için mikro invertörleri seçin. Mikro invertörler genellikle diğer güneş paneli tiplerinden daha uzun süre dayanır. Tek bir panel arızalandığında çalışmayı durduran diğer invertörlerin aksine, mikro invertörler kırık bir panelle çalışmaya devam eder. Bununla birlikte, uzun ömürleri nedeniyle, mikro invertörler de en pahalı seçeneklerden biridir. 

Mikro invertörlerin kurulumu genellikle kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir