Sörf Öğrenirken Dikkat Edilecekler

İlk akyaka kitesurf öğrenme deneyiminizde bir longboard deneyebilirsiniz. Longboard’lar 2,4 ila 3,7 m arasında değişen, yaygın olarak bulunan en eski ve en uzun sörf tahtası türüdür. Manevra kabiliyeti yüksek ya da diğer tip tahtalar gibi çok yönlü olmasalar da, uzun ömürlü olmaları nedeniyle yeni başlayanlar için genellikle longboardlar önerilmektedir.

Adım Adım İlerleyin

Bir longboardun hacmi ne kadar fazlaysa, dengelemek ve dalgalara daldırmak o kadar kolay olur. Bu, çoğu öğrenci için daha eğlenceli deneyimler sağlar. Bir longboard denediyseniz ve biraz daha manevra kabiliyeti olan bir şey istiyorsanız, bir funboard denemelisiniz.

Funboardlar, longboardlardan biraz daha kısa, tipik olarak 2,1-2,6 m olan hibrit tahtalardır. Funboardlar, bir longboardun yumuşaklığını ve sağlamlığını, bir shortboardun çevikliği ile birleştirir. Başlangıçta bir sörf tahtası kadar yol çalışın.

Kısa tahtalar, keskin bir burnu ve çoklu kanatçıkları olan 2 metre ve üstünde uzunluğa sahiptir. Daha kısa sörf tahtaları türünden daha kısa bir kara tahtada ustalaşmak daha fazla pratik gerektirir. Ancak profesyonel fethiye dalış eğitmenleri ve sörf uzmanları da yüksek performanslı tahtalara sahiptir. Keyifli dalış eğitimleri hakkında https://www.aktivido.com/tr-tr/category/dalis–105 bu linkten detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Balık panoları kısa tahtalardan daha kısa ve çok daha geniştir. Balık panosunun düzlüğü ve küçük profili, diğer panoların bazen uğraştırıcı olmasına kıyasla küçük sörf yapmak için idealdir. Orta ve ileri düzey sörfçüler için harika bir tahtadır.

Alternatif olarak, daha gelişmiş tahtalar da bulunur. Bu panolar, en büyük dalgalarda sörf yapan uzmanlar için tasarlanmış çok ince burunlu ince panolardır. Dik düşüşleri ve yüksek hızları kolaylıkla idare edilebilir, ancak başlangıç ​​seviyeniz olup olmadığını kontrol etmek zordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir