WordPress Hosting Nedir? Neden WordPress Hosting?

En basit anlamda, wordpress hosting, WordPress’in performans ve güvenlik ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için optimize edilmiş bir barındırma hizmetidir. Ayrıca, WordPress’i kullanmaya başlamayı kolaylaştırmak için genellikle tek tıklamayla WordPress yüklemeleri içerir. Bazı WordPress sunucuları da WordPress yazılımınızı gerektiği gibi otomatik olarak güncelleyecektir.

WordPress’i Çalıştırmak İçin WordPress Hostinge İhtiyacınız Var Mı?

WordPress’in minimum gereksinimleri oldukça önemsizdir. ihtiyacınız olan, WordPress’i çalıştırmak için PHP sürüm 5.2.4 veya daha yüksek ve MySQL 5.0.15 veya daha yüksek bir ana makinedir. Basitçe bunun anlamı, her ana bilgisayarın teknik olarak WordPress’i kullanabileceğidir. Ancak bu, WordPress’i çalıştırmak söz konusu olduğunda tüm bilgisayarların eşit olduğu anlamına gelmez.

Paylaşımlı WordPress Hosting Nedir?

İki ana WordPress hosting türü bulunmaktadır. Bunlardan en ön plana çıkanı paylaşımlı hostingtir. Genelde hangi tür cpanel hosting kullandığınız fark etmeksizin en uygun seçenektir. Paylaşımlı WordPress ile siteniz bir sunucuyu diğer web siteleriyle paylaşır. Sunucunuz yine de WordPress için performans açısından optimize edilmiş olur. Hizmet almak için Myhostcum.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Performans ayarlarına ek olarak, bir tür tek tıklamayla WordPress yükleyicisine de erişebilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse, bu çok büyük bir özellik değildir çünkü cPanel (çoğu ana bilgisayarda kullanılabilir) zaten tek tıklamayla WordPress yükleyici içerir. Ancak, bazı paylaşılan WordPress ana makineleri bir adım daha ileri gider ve size WordPress’i önceden yükleme seçeneği sunar.

Son olarak, bazı WordPress ana makineleri WordPress yazılımınızı otomatik olarak yükseltmeyi önerecektir. Bazen eklentilerinizi ve temalarınızı bile yükseltebilirler. WordPress sitenizi güncel tutmak, bu özelliği gerçekten oldukça önemli hale getiren önemli bir güvenlik önlemidir. WordPress’e özgü daha fazla özellik sunan bazı paylaşımlı WordPress ana bilgisayarlarını da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir